מיחזור משכנתא

מה חשוב להבין לגבי מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא הוא סילוק הלוואת המשכנתא במלואה והחלפתה בהלוואה חדשה בתנאים טובים יותר מבחינת גודל ההלוואה, תמהיל התיק, סוגי ההלוואות ואחוז הריביות על ההלוואות השונות. מיחזור משכנתא כדאי לעשות גם כאשר התנאים המשפחתיים השתנו, העלאה במשכורת החודשית, כניסת סכומי כסף גדולים מהשתחררות של קרן השתלמות או ירושה וגם כאשר השתנו התנאים החיצוניים כמו עלייה בערך הדירה, מעבר דירה ושינויים בשיעור הריביות במשק כפי שנקבעו על ידי בנק ישראל.

אחוזי המימון ומשכנתאות

במקרים רבים, מיחזור משכנתאות יכלול הקטנה באחוזי המימון. שינוי של היחס בין שווי הנכס הממושכן לבין סכום השעבוד של ההלוואה. כיוון שככל שסכום המשכנתא מסך שווי הדירה גדול יותר אזי הריביות גבוהות יותר עקב הסיכון שהבנק לוקח על ההלוואה במידה ויש סכום כסף פנוי כדאי להשתמש בו על מנת להקטין את גודל ההלוואה וכך לקבל תנאי ריבית טובים יותר באחוזי מימון נמוכים יותר.

חוק השליש

כאשר עושים מחזור משכנתא כמו בנטילת משכנתא חדשה מומלץ שגובה התשלום החודשי לא יעלה על שליש מהכנסת המשפחה. במקרים רבים, ניתן לראות כי משקי בית שלוקחים הלוואה בגובה יותר משליש מההכנסה החודשית נכנסים לסחרור של מינוסים והלוואות על הלוואות מכיוון שלא נותר להם בחשבון המשפחתי מספיק כסף להוצאות הבית השוטפות.

אורך חיי המשכנתא ויועץ משכנתאות חיצוני

החלטה נוספת שיש לקחת כשעושים, מיחזור משכנתאות היא על אורך חיי המשכנתא בהלוואה החדשה, מספר השנים שייקח לשלם את מלוא החוב לבנק. ככל שמספר השנים ארוך יותר, תנאי הריבית טובים פחות ולכן יועץ משכנתאות יציע להשתמש בכסף הפנוי על מנת לקחת משכנתא ממוחזרת בסכום קטן ובתנאים טובים לטווח האפשרי. את מחזור המשכנתא כדאי לעשות עם יועץ משכנתא פרטי ולא עם יועץ המשכנתא של הבנק מכיוון שהיועץ החיצוני דואג לאינטרסים של הלקוח ולא לאינטרסים של הבנק. 

מיחזור משכנתא עם המקצוענים של WINNER

מיחזור משכנתא כדאי לעשות תוך היעזרות ביועץ משכנתאות מנוסה. המקצוענים של WINNER  ילוו אתכם לאורך כל הדרך. הם יתכננו את מחזור המשכנתא יחד אתכם, בהתאם לסכום הכסף הנזיל הפנוי שלכם, גובה ההכנסה החודשית נכון להיום ולעתיד וליכולת ההחזר המשפחתית כך שצרכי הבית לא ייפגעו וניתן יהיה מבחינה כלכלית לעמוד בהחזרים. אנשי המקצוע המנוסים של WINNER ינהלו את מכרז הריביות עבורכם לשם מחזור המשכנתא, מול הבנקים השונים וילוו אתכם בתהליך עד לחתימה הסופית בבנק.